• نام پروژه: اطلاعات پروژه

اصفهان شهر گنبدهای فیروزه ای

اصفهان یعنی قدم زدن در میدان امام و غرق شدن در زیبایی های بی حد و حصر چهارگوشه نصف جهان! زیر نور لذت بخش خورشید در کوچه پس کوچه های این شهر پر رمز و راز، در میان گنبدهای خاکی با وقار می توان محو تماشای درخشش گنبدی فیروزه ای شد که با آرامشی بی مثال هر بیننده را مسحور خود می کند.

اصفهان شهر گنبدهای فیروزه ای است و رنگ چشم نواز فیروزه ای یکی از وجوه تمایز معماری چشم نواز معماری این شهر از دوران صفوی می باشد که همواره نماد فرح بخشی و آرامش بوده است. همچنین فیروزه از مدت ها پیشتر، نمادی از ثروت و شایستگی بوده و با ویژگی های معنایی همچون خلوص و شفا همراه بوده است. از این رو شاید بتوان رنگ فیروزه ای را به عنوان شناسه بصری شهر زیبای اصفهان نام برد.

از آن رو باعث افتخار ماست که نامی به وسعت اصالت، شکوه و زیبایی اصفهان و فرهنگ دیرین ایرانی برگزیدیم تا هویتی در همین راستا برای آیندگان رقم زنیم.

اصفهان نصف جهان؛ فیروزه قلب اصفهان

به طورکلی استخوانبندی موجود در شهر اصفهان بر دو محور عمود برهم، یکی محور طبیعی زاینده رود و دیگری محور مرکزی شهر، استوار است. محور مرکزی شهر اصفهان که در طول بیش از هزار سال به تدریج شکل گرفته و تکامل یافته است، از محل مسجد جامع بزرگ شهر آغاز می­شود، به سمت جنوب غربی در طول بازار اصفهان امتداد می­یابد، به مجموعه میدان امام (نقش جهان) می­رسد و پس از در برگرفتن مجموعه کاخ­های صفوی به چهارباغ متصل می­شود، در طول آن به زاینده رود می­رسد، در محل سی وسه پل آن را قطع می­کند و در امتداد چهارباغ بالا به جنوبی­ترین و بلندترین نقطه شهر که محل باغ­های هزارجریب بوده منتهی می­شود. با توجه به طولانی و ممتد بودن این محور و عرض قابل­ ملاحظه آن در چهارباغ که به ۴۵ متر می­رسد و قدرت اقتصادی بازار، اکثر بناهای اصلی شهر اصفهان اعم از تجاری و اداری و فرهنگی در این محور استقرار دارند. محور زاینده رود همچنین به علت زیبایی و برخورداری از امکانات وسیع طبیعی، جنبه غالب فرهنگی و تفریحی شهر را نیز به خود اختصاص داده است.

مرکز خرید فیروزه با قرارگیری در استخوان بندی اصلی شهر (محور چهارباغ) و مجاورت به قطب تجاری، اداری و تفریحی در موقعیتی بسیار استراتژیک قرار گرفته است. تفکر سرمایه گذاران پروژه بر این بوده است که این بار پروژه ای با جایگاه لوکس و منحصربفرد را در قلب تاریخی شهر تعریف کنند تا پیوندی نوین میان معماری، خدمات و مخاطب شناسی رقم زنند. فیروزه مکانی دلنشین برای اعضای خانواده و مسافران خواهد بود که هویت خود را در کنار دیگر نقاط جاذب گردشگری شهر تثبیت خواهد کرد.

درباره مرکز تجاری فیروزه

پروژه فیروزه در زمینی به مساحت ۲۳۵۷ مترمربع در حال احداث است. مساحت زیر بنای ناخالص پروژه ۱۶.۷۷۸ مترمربع و زیر بنای خالص کل ۷.۱۳۳ متر مربع و مساحت مفید تجاری در این پروژه حدود ۵.۹۰۸ متر مربع است. پروژه چهار باغ دارای ۹ طبقه بوده که کاربری طبقات منفی چهار تا مفی دو، پارکینگ، انباری و تاسیسات است. کاربری طبقه زیر همکف، اول و دوم مجموعه تجاری، کاربری طبقه سوم، فودکورت و طبقه چهارم رستوران است. در طبقه زیر همکف یک واحد تجاری وجود دارد که به صورت طبقاتی تا طبقه منفی چهار ادامه دارد. با توجه به قرارگیری بخشی از خط مترو در زیر ساختمان پروژه، قسمت غربی پروژه در طبقه منفی دو، سه و چهار از سایر قسمت ها جدا شده و دسترسی آن را محدود کرده است به همین دلیل امکان ایجاد پارکینگ در این محدوده وجود نداشته و فضاهای آن تبدیل به تجاری و انبار شده است. پروژه دارای یک ورودی برای تردد خودروها در کوچه شاهد در ضلع جنوبی می­باشد.

مجتمع تجاری چهارباغ دارای ۵۸ واحد تجاری، یک فود کورت با ۹ غرفه و یک رستوران است.

ورودی اصلی ساختمان در طبقه همکف و از غرب مجموعه میباشد. تعداد واحدهای تجاری در طبقه همکف ۱۳ واحد بوده که مساحت واحدهای آن بین ۴۴ تا ۸۸ مترمربع ، در طبقه زیر همکف تعداد ۱۴ واحد تجاری با مساحت ۳۴.۵ تا ۱۲۴۲متر مربع، در طبقه اول تعداد ۱۵ واحد تجاری با مساحت ۵۰ تا ۱۶۶ مترمربع، در طبقه دوم تعداد ۱۶ واحد تجاری با مساحت ۴۶ تا ۱۶۶ مترمربع میباشد. مساحت غرفه های فود کورت ۳۴ تا ۴۲ متر مربع است.

  • سه طبقه زیر زمین با کاربری پارکینگ به تعداد۱۲۷ پارکینگ
  • چهار طبقه تجاری به تعداد ۶۱ واحد به مساحت ۳۵۴۷ متر مربع
  • یک واحد تجاری بزرگ در سه طبقه به مساحت ۱۱۰۹ متر مربع
  • یک طبقه فود کـورت شـامل ۱۰ واحد به مساحت ۴۱۴ متر مربع و فضای مشاعی به مساحت ۷۴۱ متر مربــع و تراس روباز بــه مساحت ۲۰۷ متر مربع
  • یک طبقه شامل رستوران به مساحت ۱۰۰۸ متر مربع

 امکانات و ویژگی های ساخت

مجموعه مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی (موتورخانه مرکزی و سیستم فنکوئل و هواساز)، سیستم اطفاء حریق اتوماتیک و دستی، سیستم هوای تازه، سیستم روشنایی اضطراری به وسیله ژنراتور، دوربین مداربسته است. اسکلت سازه فوقانی فلزی و با عرشه فولادی و اسکلت سازه تحتانی کامپوزیت فولادی بتنی،دیوارهای به کار رفته در پروژه از جنس لیکا و AAC میباشد و نمای ساختمان ترکیب سنگ تراورتن و آجر نما و شیشه است. نوع کف سازی پارکینگ ها بتن ضد سایش بوده و دیوارههای بدنه پارکینگ ترکیب سنگ و کنیتکس است. متریال کف واحدهای تجاری و راهروها از جنس سنگ و سرامیک میباشد. سقف های کاذب از نوع کناف بوده و نرده های کنار راهروها ترکیب شیشه و استیل است. درب و پنجره­ها ترکیب پنجره لامل و شیشه و آلومینیوم است.

تجربه ای بی نظیر در دنیای طعم ها

مساحت کل غرفه های فودکورت فیروزه واقع در طبقه سوم ۳۵۶.۱۵ مترمربع است که فضای کلی آن (فضای پذیرایی) ۷۴۱.۷۰ مترمربع می­باشد. فودکورت فیروزه تجربه ای از طعم های متفاوت با کیفیت زیر یک سقف است که مقصدی دوست داشتنی برای خانواده و به خصوص جوانان خواهد بود.

تجربه خریدی دلپذیر در دل نصف جهان

فیروزه بی تردید میعادگاه نامدارترین و معتبرترین برندهای فعال در صنعت خرده فروشی کشور خواهد بود. جستجوی برندهای خوش آوازه برای حضور در مرکز خریدی با استاندارد و با موقعیت مکانی استراتژیک سبب خواهد شد که فضای صمیمانه و دوست داشتنی فیروزه ایده آلی برای حضور کسب و کارهای موفق باشد. فارغ از استانداردهای مدیریتی و آدرسی بی نظیر، معماری فاخر و پتانسیل های رشد در شهر اصفهان به عنوان شهر جذاب توریستی در مقیاس ملی و بین المللی، فیروزه را تبدیل به جذابترین مقصد برای حضور برندها در این شهر خواهد کرد.

 

X